E-İMZA KULLANMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Güvenilir bir kimliklendirme ve onay mekanizmasıyla güvenli olarak elektronik ortamlarda işlemlerin yapılabilmesine katkılar sağlar. e-İmza’ nın önemli bir üstünlüğü de, inkar edilememesidir. Bunun anlamı, ne gönderici gönderilen mesajı göndermediğini, ne de alıcı, gönderilen veya alınan mesajı almadığını inkâr edebilirler.

 

 İş ve işlemler hızlıca yapılabilir. e-İmza, işlemlerin huzuru ve doğruluğunu artırmaktadır. Örneğin bir banka, binlerce e-imzayı el imzasına göre daha hızlı kontrol edebilir.

 

İş maliyetlerini düşürerek, verimliliğin artmasında etkin rol oynar. Basılı kâğıtların dosyalanması, depolanması gibi işlemlerde kolaylıklar sağlayarak yer işgalini en aza indirmektedir.”

 

İş takipleri kolaylaştırır. e-İmza, otomatik tarih ve zaman pulu içermektedir. Bu unsurlar, ticari işlemlerde büyük bir önem arz etmektedir,

 

 Şifreleme sistemi kullanıldığı için daha güvenlidir. Elektronik ortamlarda meydana gelebilecek güvenlik zafiyetleri ve açıklar ortadan kaldırır. Elektronik ortamlara güven artacak dolayısıyla elektronik ortamlarda yapılabilecek iş ve işlemlerde artışlar meydana gelecektir.

 

Call Now ButtonHEMEN ARA