TOPLU İMZALAMA UYGULAMASI

Java platformunda geliştirilmiş masaüstü uygulamasıdır. Kaynak olarak gösterilen bir klasörde bulunana pdf dosyalara topluca e-İmza atmak için geliştirilmiştir. Pdf dosyalarına, Nitelikli Elektronik Sertifika ile sertifikalandırılmış tanımlı akıllı kartlar (smart card) ile PAdES – BES türü e-İmza atmaktadır. İmzalı dosyalar, hedef klasör şeklinde belirtilen dizine otomatik oluşturulmaktadır.

Bilgi formumuzu doldurarak toplu kurumsal satış yöneticimizin sizinle iletişime geçmesini sağlayabilir detaylar ve ücretlendirmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

ÇOKLU İMZALAMA UYGULAMASI

Java platformunda geliştirilmiş masaüstü uygulamasıdır. Gösterilen imzalı veya imzasız bir pdf dosyaya PAdES formatında e-imza atmak için geliştirilmiştir. İmzalı dosyayı göstererek birden fazla kişi art arda aynı pdf dokümanına birden çok imzalama yapabilir. Pdf dosyalarına, Nitelikli Elektronik Sertifika ile sertifikalandırılmış tanımlı akıllı kartlar (smart card) ile PAdES – BES veya PAdES – XLong(LTV) türü e-imza attırmaktadır.

Bilgi formumuzu doldurarak toplu kurumsal satış yöneticimizin sizinle iletişime geçmesini sağlayabilir detaylar ve ücretlendirmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

ZAMAN DAMGASI NEDİR ?

Zaman Damgası, 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu’nda tanımlandığı üzere; elektronik verinin üretildiği, değiştirildiği, gönderildiği, alındığı ve kaydedildiği zamanın tespit edilmesi amacıyla elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı tarafından elektronik imza ile doğrulanan kayıttır.

Zaman Damgası Nerelerde Kullanılır ?

Zaman damgası e-Devlet, e-ticaret ve özel sektördeki uygulamaların gerçekleştirilme ve onay zamanlarını kesin biçimde belirlemek amacıyla kullanılır.

Zaman Damgasının Özellikleri Nelerdir ?

  • Zaman Damgaları belli bir verinin belirtilen bir tarihte var olduğunu kanıtlar.
  • Zaman Damgası Sunucusu, zaman damgalarını imzalamak için açık anahtar teknolojisini kullanarak, verinin bütünlüğünü ve belirli bir tarihteki varlığını onaylar.
  • Bir sözleşmenin imzalandığı, paranın transfer edildiği, başvurunun yapıldığı vs. tarih ve saati kanıtlama ihtiyacı günümüz e-ticaret, e-devlet uygulamaları için hayati önem taşımaktadır. Bununla birlikte yeni bir çizim, tasarım, fotoğraf, düşünce, araştırma, formül, algoritma, kitap gibi fikri ve mülki kullanım hakkı elde edilmek istenen her türlü elektronik veri için zaman damgası alınabilir.
Call Now ButtonHEMEN ARA